Az Árpád Fürdőt 1922-ben építették Illés Dávid tervei alapján. A fürdőben kezdetben csak egy nyitott vasbeton úszómedence várta a vendégeket. Később egy török-fürdő stílusú épülettel, egy új 50 méter hosszú úszómedencével és egy lelátóval egészítették ki a kínálatot. Az első hévízkutat 1959-ben létesítették, majd az 1960-as évektől a fürdő már nagy városi strand lett. 2002-ben a teljes fürdőt felújították, amelynek köszönhetően az Árpád Fürdő jelenleg több generációt is kiszolgáló fürdővé vált, ahol az egész család jól érezheti magát kortól függetlenül.
A fürdőben a fedett és a nyitott gyógy-, élmény- és úszómedence biztosítja a tökéletes kikapcsolódást. A nyári szezonban május és szeptember között a strandon élménymedence, gyógymedence, csúszda, úszómedence, gyermekmedence, játszótér, illetve sportpályák várják a látogatókat. Az óriáscsúszdával is rendelkező élménymedencében pezsgőpadok, pezsgőfürdő, napozó sziget és örvény található. Télen az időszakosan fedett úszómedence és a gyógymedencék tartanak nyitva, ezért a víz jótékony hatását egész évben élvezhetjük.
A fürdő vizét 2002-ben gyógyvízzé minősítették, a fürdőt pedig 2006-ban gyógyfürdővé nyilvánították. Az Árpád fürdő gyógyvize elsősorban ízületi, reumatikus és mozgásszervi betegségek kezelésére alkalmas. A balneológiai kezelések között megtalálható a gyógymasszázs, a víz alatti vízsugármasszázs, a víz alatti csoportos gyógytorna és az iszappakolás.
A wellness szolgáltatások között megtalálható a finn szauna, a gőzfürdő, a szépségszalon, a fodrászat, a manikűr és a pedikűr. Az aktív kikapcsolódást kedvelők számára focipálya, lábtengő pálya és röplabdapálya került kialakításra a strandon. A medencék és a sportpályák között ligetes és napos területek várják a strandolókat.
Az Árpád Fürdő gyógyvize tartalmaz alkáli-hidrogén-karbonátot, nátriumot, káliumot, kloridot és kalciumot, amellyel kiválóan alkalmas ízületi, reumatikus és mozgásszervi betegségek kezelésére és balesetek utáni rehabilitációra.
A gyógyvíz összetétele a beltéri medencékben:
Kationok
Anionok
Összesen: 2605,73 mg/l
A gyógyvíz összetétele a kültéri medencékben:
Kationok
Anionok
Összesen: 905,78 mg/l
Forrás: a fürdő hivatalos oldala
Beltéri medencék
Kültéri medencék
Gyógyfürdő, termálfürdő, csúszda, finn szauna, infraszauna, wellness, masszázs, szépségkezelés, balneoterápia, gyógymasszázs, víz alatti vízsugármasszázs, víz alatti csoportos gyógytorna, iszappakolás, sportpályák (focipálya, strandröplabda pálya, lábtengó pálya), játszótér, szolárium
Élvezd te is a strandolás élményét és a gyógyvíz jótékony hatását a családias hangulatú békéscsabai Árpád Fürdőben!