Ma Lenke, Brigitta névnapja van
2024. június 14. - 16.
Komárom-Esztergom megye, Tata
A Tatai Sokadalom 2024. június 14-16. között kerül megrendezésre a tatai Angolkertben, ahol néptáncfesztivál, népi kultúra, kézműves vásár, népzenei koncertek, gasztronómiai ínyencségek, néptáncbemutató és még sok meglepetés várja a látogatókat!

A Tatai Sokadalom 2024-es rendezvényén a színpadi programok mellett egész nap népi kézműves kirakodóvásár, Gasztro és Borterasz, illetve pincék és borászatok várják az érdeklődőket.

Esemény időpontja: 2024. június 14-16.

Részvételi díj: Ingyenes

Tatai Sokadalom 2024 programok

2024. június 14. – Péntek

Színpadi programok:

  • 10.00 Gryllus Vilmos koncert
  • 16.45 Megnyitó
  • 17.00 Kenderke Református Alapfokú Művészeti Iskola – Vizsgaelőadása
  • 18.00 Városi Művészeti Díjátadó Gála
  • 19.30 Tindia koncert
  • 20.00 Moldvai örömzene és Táncház – Közerműködik a Tindia Zenekar, Táncházvezető: Porvai Gergely, ’Fogd a hangszered és csatlakozz életkortól függetlenül’
  • 22.00 Táncház Németh Dénes és Zenekarával – Táncházvezető: Szabó Tibor, Hitch Dóra

Kisszínpad

  • 14.45 Óvodások Kisszínpada – Közreműködik a Juniorka Óvoda
  • 15.00 Kenderkóc Táncház 

Tisztás

  • 16.30 Tisztástánc

Gyermektisztás

  • 14.00-18.00 Gyermekjátszó

Gasztro

  • Folkkocsma (Táncházat követően, várjuk a zenélni, mulatni vágyókat)

2024. június 15. – Szombat

Színpadi programok:

  • 11.00 Fitos Dezső Társulat: Jövőnk a hagyomány
  • 12.30 Moderntánc Színpad – Közreműködik: Kenderke AMI Moderntánc Tanszaka
  • 14.30 ’Fergeteges Szólisták Színpada’ – Közreműködnek a 21. Fergeteges Szólótáncverseny díjat nyert szólistái
  • 17.00 Naszály Zenekar koncert
  • 18.00 Néptáncgála – Közreműködnek: Csutri Táncegyüttes, Garabonciás Táncegyüttes, Kenderke AMI, Langallik Néptáncegyüttes, Pötörke Néptáncegyüttes, Tatabányai Bányász Táncegyüttes, Németh Dénes és Zenekara
  • 20.30 Chalga koncert
  • 21.30 Táncház a Naszály Zenekarral – Táncházvezető: Szabó Tibor, Hitch Dóra

Kisszínpad:

  • 10.00 Kuttyomfitty Társulat – Paprika Jancsi vagy nem! c. meseelőadása
  • 13.00 Népzenésznövendékek Színpada – A Tatai ’Kenderke’ Néptánc Egyesület furulyás és énekes szakköröseinek bemutatója. Moldvától az Alföldig
  • 13.45 II. Kárpát-medencei Ifjú Népmesemondó Találkozó – (Közreműködnek: erdélyi, vajdasági, felvidéki és hazai ifjú népmesemondók)
  • 15.00 Kovács Géza – Vásártér c. bábelőadása
  • 16.00 II. Kárpát-medencei Ifjú Népmesemondó Találkozó – (Közreműködnek: erdélyi, vajdasági, felvidéki és hazai ifjú népmesemondók)
  • 19.30 Mesekocsma felnőtteknek – Mesemondók: Klitsie-Szabad Boglárka (Meseszó Egyesület) Nagy Abonyi Szabolcs (Vajdasági Mesemondó)

Tisztás

  • 12.00 Kassai Lovasíjász Iskola – Brázik törzs lovasíjász bemutatója

Gyermektisztás

  • 10.00-18.00 Gyermekjátszó

Gasztro

  • Folkkocsma (Táncházat követően, várjuk a zenélni, mulatni vágyókat)

Nyárilak

  • 13.30 Mesekönyvíró- illusztrátor - olvasó találkozó – Közreműködik: Varga Tomi, S. Németh József, Hajdú Zsófi-Zsofirka, Mórocz- Laczó Adrienn /Tihanyi Éda/ Lehetőség lesz könyvvásárlásra is.

2024. június 16. – Vasárnap

Színpadi programok:

  • 10.00 Ringató
  • 11.00 Kolompos koncert
  • 16.15 Gádor Férfi Dalkör
  • 16.30 ’Az én lábam kijárja, mert ez szokott a táncra’ – ’Örökifjú és Senior’ Néptánctalálkozó – Közreműködnek: Alba Regia Táncegyesület Senior Csoport, Bem Táncegyüttes Bemberek csoportja, Bősi Aranykert Táncegyüttes, Csobolyó Csapodárok, Feszty Árpád Kamara Néptáncegyüttes, Mosonszentmiklósi Döglött Rábca Néptáncegyüttes, Tatabányai Bányász Öregtáncos Együttes, Tatai Szarkalábak, Vadrózsák Néptáncegyüttes ’Cavinton’ szenior csoportja, Vértesszőlősi Aszúszemek Néptánc Egyesület, Németh Dénes és Zenekara)
  • 18.00 Ördöngős Népzenetanoda koncert
  • 18.30 Táncház és örömzene az Ördöngős Népzenetanodával – ’Fogd a hangszered és csatlakozz életkortól függetlenül’
  • 21.00 Pedrofon

Kisszínpad

  • 12.00 II. Kárpát-medencei Ifjú Népmesemondó Találkozó (Közreműködnek: erdélyi, vajdasági, felvidéki és hazai ifjú népmesemondók)
  • 13.00 Népzenésznövendékek Színpada – Közreműködnek: Pötörke Népművészeti Egyesület a Forgórózsa Népművészeti Központ és a Rédei AMI Vonós Tanszaka
  • 14.00 Népzenésznövendékek Színpada – Közreműködnek a Tatai „Kenderke” Néptánc Egyesület citera szakkörösei – Orbán Kata
  • 14.30 Biro László citeramuzsikája és örömzene – ’Fogd a hangszered és csatlakozz életkortól függetlenül’
  • 15.30 Écsi Gyöngyi interaktív meseelőadása - A Világ kenyere

Tisztás

  • 9.00 Istentisztelet (a Pálma tisztás tövében)
  • 20.30 Tűzugrás – Közreműködik a Csevergő Énekegyüttes és Kurdi Gábor dudás, Kenderke, Pötörke

Gyermektisztás

  • 10.00-18.00 Gyermekjátszó

További programok:

  • Népi kézműves kirakodóvásár
  • Gasztro és Borterasz
  • A Gyermekjátszóban közreműködik a Kuny Domokos Múzeum és a Tatai Városkapu Zrt létesítményei

Értékelés írása

Betöltés...
Értékelés:
További programokat keresel? Böngéssz a további lehetőségek közül!
A weboldalon sütiket használunk a jobb felhasználói élmény, az elemzések, a személyre szabott tartalmak és a hirdetések megjelenítése érdekében. A következő linkre kattintva bővebb tájékoztatást találsz a sütik használatával kapcsolatban: Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom