A toronyban eredetileg a Turul sörétöntöde működött, amelyet az apró sörétek (golyó alakú lövedék) gyártására hozott létre Stieber Antal 1939-ben. A két világháború között ugyanis nagy igény volt a sörétgyártásra, amelynek készítése során a torony tetejéből olvadt ólmot csepegtettek a földszinten található vízzel megtöltött edénybe. Az ólomcseppek a zuhanás hatására gömb alakúra változtak, így amikor a vízbe értek, akkor már ilyen formában szilárdultak meg.
A Söréttorony környékén interaktív játszó- és pihenőparkot alakítottak ki, amelyben mászófal, pétanque- és tekepálya is található. Éjszaka gyönyörű díszkivilágításban pompázik a környék. 175 lépcsőfok vezet a kilátó legfelső szintjére, ahonnan madártávlatból élvezhetjük a gyönyörű panorámát, és megcsodálhatjuk Tata, Tatabánya és Dunaalmás városait, illetve a Gerecse hegyeit. A tatai Kálvária-dombon a kilátó mellett felkereshetjük a barokk kápolnát és kálvária-szoborcsoportot, illetve a víztornyot is.
A kilátóhoz a Fazekas utcából juthatunk el.
Gépkocsival érkezők részére parkolni a kilátó közelében található utcákban lehetséges (például a Fekete úton).
Előzetes telefonos egyeztetés alapján nyitvatartási időn kívül is fogadnak csoportokat a kilátóban.
Látogass el te is a Fellner Jakab-kilátóhoz, mászd meg a 37 méter magas kilátót, és madártávlatból élvezd a csodálatos panorámát!