A Lukács fürdő környékén a Szent János-lovagok, majd később a rodoszi és máltai lovagrendek már a 12. században betegeket ápoltak, ugyanis a kolostoraik mellé fürdőt építettek. A mai Lukács fürdő a török korból származik, és Musztafa pasa kedvenc fürdőhelye is volt. A török korban a feltörekvő források energiáját azonban elsősorban lőporgyártásra és gabonaőrlésre használták. Buda visszafoglalása után a fürdő a kincstárhoz került.
A fürdőt 1884-ben Palotay Fülöp megvásárolta a kincstártól, és elkezdődött a fürdő átalakítása. Felépítették a gyógyszállót, és átépítették az uszodarészleget is, illetve ekkor vezették be a Szent Lukács gyógyfürdő elnevezést is.
A fürdő gyógyvizének jótékony hatásai annyira ismertek voltak, hogy a világ minden tájáról érkeztek a fürdőbe, akik a sikeres gyógyulást követően márvány hálatáblákat helyeztek el a fürdő udvarának a falán.
A fürdő ivócsarnokát 1937-ben építették, majd ezt követően 1979-ben a Lukács fürdőben jött létre az első komplex gyógyfürdőellátást biztosító fürdőgyógyászati osztály, a nappali kórház. A fürdő gyógyvize a Molnár János-barlangból származik, amely nevét kutatójáról Molnár János orvosról kapta.
A Lukács fürdő egyedi hangulatának és gyógyvizének köszönhetően a művészvilág kedvelt találkozóhelye is volt. A törzsvendégeknek számító hírességek tiszteletére emléktáblákat és domborműveket helyeztek el, amelyek közül a legismertebbek Kodály Zoltán, Latinovits Zoltán és Örkény István domborművei.
A fürdőben jelenleg található egy uszoda két úszómedencével, gyógyfürdő gyógymedencékkel, valamint wellness részleg élménymedencével és szaunavilággal. Érdekesség, hogy a Lukács fürdő Budapest egyetlen olyan gyógyfürdője, amelyben két különálló úszómedence is található. Emellett a fürdő szaunavilágával is egyedülállónak számít, ugyanis a látogatók 11 féle szauna közül válogathatnak. Az élménymedencében megtalálhatóak többek között a sodrófolyosó, a víz alatti pezsegtetés, a nyakzuhany, és a pezsgőágy is.
A Lukács fürdő gyógyvize tartalmaz nátriumot, kalcium-magnézium-hidrogénkarbonátot, szulfátot, kloridot, illetve fluoridiont, amellyel kiválóan alkalmas az ízületek degeneratív betegségeinek, az idült és félheveny ízületi gyulladásoknak (porckorongsérv, idegzsábák, csontrendszer mészhiányos állapotai) és a sérülés utáni felépülésnek a gyógyítására.
Javasolt fürdési idő: 20 perc
Az ivócsarnokban vásárolható gyógyvíz ivókúraként alkalmazva különféle belgyógyászati problémák (gyomorpanaszok, epehólyag betegségei, gyomorsavtúltengés, vesemedence-gyulladás, vesekőképződés) kezelésére ajánlott.
Beltéri medencék
Kültéri medencék
Gyógyfürdő, gyógymedence, komplex fürdőgyógyászati ellátás, iszappakolás, wellness részleg, élménymedence, Kneipp-taposó, masszázsok, vízalatti vízsugármasszázs (tangentor), súlyfürdő, szaunavilág (gőzkabin, finn szauna, jégkamra, infrakabin, tepidárium, hőlégkamra, bioszauna), büfé
Fürdő: minden nap 7:00-19:00
Ivókút: szerda és péntek 11:00-18:00
Élvezd te is a Lukács fürdő vizének gyógyító hatását, ahol Kodály Zoltán és Örkény István is megmártózott!