A Rudas török fürdőjét a 15. századi török idők alatt építette Szokollu Musztafa budai pasa 1566 és 1572 között. A Rudas fürdő nevének eredetéről több legenda is született, egyesek szerint a fürdő a kompkikötő rúdjáról kapta a nevét, mások szerint viszont a rácok által a fürdőre használt Rudna ilidzse (ásványos fürdő) névből származhat.
A török fürdő négy sarokmedencéje az 1700-as években épült, majd később az 1800-as évek végén elkészült a fürdőhöz tartozó úszócsarnok is, amely a főváros második fedett uszodája volt. 1933-ban a fürdőt gyógyfürdővé nyilvánították. A második világháborúban a fürdő súlyos károkat szenvedett, azonban a török fürdő épülete sértetlen maradt.
A török fürdő épületének központi része a nyolcszögletű medence, amely egy 10 méter átmérőjű félgömb alakú kupola alatt helyezkedik el, amelyet nyolc oszlop tart. A török fürdőben a nyolcszögletű medence mellett található további 5 gőzmedence, amelynek hőmérsékletei eltérőek (14°C-tól egészen 42°C-os vízű medencékkel is találkozhatunk). A medencék mellett 2 gőz- és 3 hőlégkabin, továbbá egy 29°C-os úszómedence is található a fürdőben, amelynek különlegessége, hogy jelenleg Budapest legmelegebb vizű úszómedencéje.
A török fürdőzés hagyománya alapján a férfi vendégek kötényes fürdőzéssel vehetik igénybe a török fürdőt hétfőn, szerdán és csütörtökön egész nap, illetve pénteken 12:45-ig, amelyet délután koedukált fürdőzés követ. A fürdőt kizárólag hölgy vendégek a keddi napokon (női nap) vehetik igénybe. Péntek délután és hétvégén pedig koedukált társas fürdőzésre van lehetőség fürdőruhában.
2014-ben a török fürdőhöz egy szaunavilággal kiegészített modern wellness részleget építettek, amelynek fő látványossága a tetőtéri termálvizes panorámamedence, ahonnan csodálatos kilátás nyílik a fővárosra.
A Rudas fürdő vize nátriumot és fluoridiont is tartalmazó kalcium-magnézium-hidrogénkarbonátos, szulfátos, radioaktív gyógyvíz, amellyel kiválóan alkalmas az ízületek degeneratív betegségeinek és az idült és félheveny ízületi gyulladásoknak (porckorongsérv, idegzsábák, csontrendszer mészhiányos állapotai) a gyógyítására.
Javasolt fürdési idő: 20 perc
A fürdő ivócsarnokában a Hungária, a Juventus és az Attila források által biztosított gyógyvizet lehet fogyasztani, amelyek ivókúraként kiválóan alkalmasak a a belgyógyászati betegségek kezelésére.
Török fürdő
Wellness medencék
Termálfürdő, török fürdő, panorámamedence, gyógyfürdő, szauna, gőzkamrák, masszázsok, pedikűr, sókabin, balneoterápia, víz alatti vízsugármasszázs (tangentor), étterem, büfé
Török fürdő:
Wellness:
Éjszakai fürdőzés:
Ivókút nyitvatartása: kedd, csütörtök: 10:00-14:00
Látogass el te is a Rudas fürdő különleges török fürdőjébe illetve wellness részlegébe, és élvezd a víz gyógyító hatását és a különleges panorámamedence által nyújtott csodálatos kilátást!