2026. évi időpont hamarosan.
Pest megye, Budapest
A Múzeumok Éjszakája Budapest 2026-ban is megrendezésre kerül a Budavári Palotanegyed területén, ahol több helyszínen kiállításokkal és kulturális programokkal, családi és gyerekprogramokkal, workshopokkal és tárlatvezetésekkel várják a látogatókat ezen a különleges nyári estén!

Esemény időpontja: 2026. évi időpont hamarosan.

Részvételi díj: Ingyenes, Fizetős

Múzeumok Éjszakája Budapest 2026 - Budavári Palotanegyed Jegyek

Hamarosan!

Múzeumok Éjszakája Budapest 2026 - Budavári Palotanegyed Programok

Múzeumok Éjszakája Budapest - Budavári Palotanegyed 2026-os eseményének részletes programjai hamarosan!

Addig is egy kis ízelítő a 2025-ös programokból:

június 21. – Szombat

Szent István-terem - A Budavári Palota csodája - tabletes digitális tárlatvezetés

  • Állandó kiállítás
  • 2021. augusztus 20-án nyílt meg az érdeklődők előtt a Budavári Palotában újjászületett Szent István-terem. 

Nyár a városban - Szabadtéri kiállítás 10 light boxon

  • Időszakos kiállítás
  • Nyári utazásaink során nemcsak a hűsítő tengerpartokat keressük fel, hanem a nagyvárosokat is.

Szférák között - Művészet és tudomány Válogatás a Magyar Nemzeti Bank kortárs gyűjteményéből

  • Időszakos kiállítás
  • A művészet és a tudomány összekapcsolódása a világ megértése iránti vágy mentén írható le.

A nádori levéltártól a nádori kriptáig

  • 2025. június 21. 18:00 - 20:00
  • A nádor az államalapítástól a 19. század közepéig a legfőbb közjogi méltóság volt Magyarországon.

Kincseskamrák – A csodák világa

  • 2025. június 21. 18:00 - 20:00
  • A „kincseskamra” (elterjedt nevén Wunderkammer, vagy ahogy a franciák nevezik: cabinet de curiosités) fogalma királyok, császárok és magas rangú arisztokrata gyűjtők körében alakult ki a 16. században,s tulajdonképpen nem más, mint „az egész világ egyetlen szobában, amely összeköti a múltat és a jelent”. A szenvedélyes – és jómódú – gyűjtők hosszú évek, évtizedek munkájával saját otthonukban építették fel a világ minden tájáról származó egzotikus tárgyakból és értékes ritkaságokból álló kis univerzumukat.

Petrányi Zsolt tárlatvezetése a Szférák között kiállításon

  • 2025. június 21. 18:00 - 19:00
  • Mindenkit szeretettel várunk Petrányi Zsolt tárlatvezetésére a Szférák között című kiállításunkon.

A főváros ékszerdoboza

  • 2025. június 21. 19:00 - 20:00
  • Ismerd meg velünk Ybl Miklós egyik remekművének történetét az építésétől egészen napjainkig és gyönyörködj a lenyűgöző budapesti panorámában!

Művészek kertje: Amerikai impresszionisták

  • 2025. június 21. 20:30 - 22:30
  • Az Exhibition on Screen sorozat 3. évadának sikerfilmje

Mészáros Flóra kurátori tárlatvezetése a Szférák között kiállításon

  • 2025. június 21. 22:00 - 23:00
  • Mindenkit várunk Mészáros Flóra kurátori tárlatvezetése a Szférák között című kiállításunkon.

Értékelés írása

Betöltés...
Értékelés:
További programokat keresel? Böngéssz a további lehetőségek közül!
A weboldalon sütiket használunk a jobb felhasználói élmény, az elemzések, a személyre szabott tartalmak és a hirdetések megjelenítése érdekében. A következő linkre kattintva bővebb tájékoztatást találsz a sütik használatával kapcsolatban: Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom